3 Niedziela Wielkiego Postu
03.03.2024 r.

* Okres Wielkiego Postu, to czas pokuty i odnowy wewnętrznej. To czas by przyjrzeć się swojemu życiu, postawić sobie pytania i szczerze na nie odpowiedzieć. Czy w moim życiu Bóg jest na pierwszym miejscu? Czy moja wiara i Krzyż Chrystusa jest dla mnie chlubą i drogowskazem? Jak traktuję przykazania Boże, czy są one dla mnie pomocą w drodze ku niebu, a może czasem traktuję je jako ciężar nie do uniesienia, który zupełnie w życiu jest niepotrzebny?

* Dzisiaj o godz.14.30 Droga Krzyżowa, potem Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a następnie Msza święta. Za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu/ należy przyjąć Komunię świętą, odmówić: Ojcze nasz, Wierzę w Boga,  oraz dowolną modlitwę w intencjach zalecanych przez papieża/.

* Jutro po Mszy świętej spotkanie kandydatów do bierzmowania. Zapraszam także rodziców.

* W środę na godz.15.30 zapraszam do kościoła dzieci z klas trzecich przygotowujących się do I Komunii Świętej.

* W środę,  po Mszy świętej nabożeństwo do Świętego Michała Archanioła.

* W piątek, Droga Krzyżowa o godz.16.30.

* Za tydzień, po Mszy św. o godz.8.00 spotkanie Róż Różańcowych.

* Warto by było powiększyć grono ministrantów naszej parafii. Dlatego zapraszam chętnych chłopców i dziewczęta na spotkanie jutro w kościele o godz.16.00.

* W zakrystii są już do nabycia Paschaliki i Baranki wielkanocne. Uzyskane środki będą wykorzystane na pomoc potrzebującym. Minimalna cena to 15zł.

* Zwracam się z prośbą, aby nie ustawiać samochodów przy kościele wzdłuż żywopłotu, ponieważ stwarza to zagrożenie dla mijających się pojazdów i może skutecznie utrudnić  nagły przejazd karetki pogotowia czy straży pożarnej.

* Dzisiaj  Gość Niedzielny: podejmuje temat dobrej spowiedzi. O tym jak dobrze przeprowadzić rachunek sumienia.
Jest także Dwumiesięcznik „Gościa” a w nim: O zagubionej relikwii Prawdziwego Krzyża; Hitler, Fatima i tajemnicza zorza; skąd wziął się celibat. Cena 12 zł.

* Z powodu małego zainteresowania, pielgrzymka na Sycylię została odwołana. W zamian za to, od 14 – 19 czerwca br. proponujemy 6 dniową pielgrzymkę autokarową: „U Matki Bożej na wschodzie Polski i w Ostrej Bramie”. Koszt pielgrzymki 1950 zł. Zapisy do końca marca. Przy zapisach trzeba wpłacić zaliczkę- 500 zł. Program pielgrzymki do odebrania w zakrystii.